KONST / Litografier / Färglitografi 14409365
nr 1440 9365
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
7 st, i mapp, "Vyer från Negalsor" HC 35 upplaga. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 32x41 cm, oramad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:22:01
2.000 kr
2.600 kr
3.000 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson